Jak troszczyć się o swoje zęby codziennie?
Posted on: Lipiec 1, 2019, by : admin
Zdrowe, białe zęby były oznaką urody i zdrowia od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi pochwalić tylko niektórzy. Poniekąd znana z cudownego wyglądu cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać swojego, ponoć niezbyt urokliwego, uzębienia. Na szczęście współczesna stomatologia zapewnia szansę na idealne uzębienie praktycznie każdemu z nas…
Jak troszczyć się o swoje zęby codziennie?
Dużo osób nie wie, jak znacząca jest zdrowa i odpowiednia dieta. Musimy zatroszczyć się o to, aby spożyć stosowną dawkę wapnia. Niestety aktualne badania dowodzą, że polski naród dostarcza codziennie zdecydowanie za mało wapnia razem z jedzeniem, w związku z tym konieczne jest dostarczanie odpowiednich suplementów diety.
Zazwyczaj posiadamy również niewłaściwe sposoby na pielęgnację… Co więcej małe dzieci wiedzą, iż zęby powinno się szczotkować systematycznie. Wszelkie zaniedbania w tejże dziedzinie doprowadzają do poważnych kłopotów z zębami i buzią.
Fachowcy zalecają mycie zębów 3 razy na dzień. Po podstawowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednakże nie powinno się myć zębów od razu po posiłku.
Szczotkując zęby zaraz po jedzeniu możemy sobie ogromnie zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się podczas jedzenia robi się bardziej miękkie. Najkorzystniej zaczekać od trzydziestu minut do sześćdziesięciu. Przez to kwasy w ustach pozostaną zneutralizowane, natomiast zęby mają czas na ponowną mineralizację.
Ogromnie ważny jest także dobór właściwej szczoteczki. Nie może ona być za twarda. Uśmiech myjmy kolistymi, spokojnymi ruchami. Przez to starannie wyczyścimy uzębienie, a przy tym nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym jedzeniu używajmy nici dentystycznej. Dzięki temu usuniemy wszelkie pozostałości po jedzeniu, które tkwią w miejscach między zębowych.
Leczenie i kontrola
Niezwykle znaczące są też cykliczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zjawiajmy się tam choć raz na pół roku. Przez to w wypadku konieczności, stomatolog prędko będzie mógł wdrożyć stosowny zabieg. A my uchronimy się od poważnych problemów, np. leczenia kanałowego, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Białe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Dzisiejsza stomatologia estetyczna daje nam duże możliwości. Bezproblemowo jesteśmy wstanie rozjaśnić nasze zęby, lecz pamiętajmy, żeby zrobić to bezpieczną metodą, najlepiej pod opieką eksperta, a nie domowymi metodami. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niż wesprzeć, np. są w stanie zepsuć szkliwo.
Zbyt częste bielenie jest wstanie powodować nadwrażliwość zębów. Toteż przed każdym zabiegiem warto skonsultować się z poleconym oraz zaufanym dentystą. On najwłaściwiej doradzi nam, jakich zabiegów możemy się podjąć.

Reasumując cudnym oraz zdrowym uśmiechem są wstanie cieszyć się wszyscy. Wystarczy profilaktyka i staranna pielęgnacja.

Więcej: stomatolog Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *